Hingedepäeval, 2. novembril kogunesid UI-sse kristliku kultuuriloo vilistlased, et kuulata loengut „Hingede aeg: uskumused, kombed, traditsioonid.“
Loengu pidas folklorist, kultuuripärandi aasta pärandisaadik, TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi vanemteadur dr Marju Kõivupuu.
Hingedeaeg ja hingedepäev on meie vanarahva hulgas ikka au sees olnud, see on surnute austamisele pühendatud aeg. Hilissügisesel ajal oodati surnute hingi kodu külastama. Neile püüti igati meelepärased olla: köeti saun, lauale jäeti toit jne. Usuti, et külalislahkelt vastu võetud hinged aitavad põldu ja karja kaitsta. Kunagise hingedeaja tähistamisega seotud uskumused ja tavad kajastuvad tänini mardi- ja kadrisandiks käimises.
Dr Kõivupuu rääkis surmast, surmakultuurist, erinevatest matmistavadest ja kalmistukultuuridest. Arutleti tuhastamise ja tuhamatuse kommete üle, ei jäänud puudutamata ka lemmikloomakalmistu teema. Hingedepäeva loeng oli väga huvitav ja kestis kaugelt üle kokkulepitud aja.
Kristliku kultuuriloo vilistlastel pole side instituudiga katkenud, koos käiakse keskmiselt neli kuni kuus korda aastas. Sel aastal on külastatud Anu Raua vaibanäitust ja tehtud väljasõit Narva ning Sillamäele. UI-s võeti esimene rühm kristliku kultuuriloo magistriõppesse 2004. aastal.