Tänapäeva maailma iseloomustab erakordselt suur usuline mitmekesisus ja tänu „maailma väiksemaks muutumisele“ transpordi ja infotehnoloogia mõjul puudutab mujal maailmas toimuv senisest rohkem ka seda, mis toimub meie maal. Kuigi suur osa inimkonnast järgib mõnda suurt usundit (kristlus, islam, hinduism, budism), on nende kõrval olemas ka palju väikseid religioosseid kogukondi (parsid, mandalased, jeziidid), samuti palju uusi usundeid, mis on tekkinud viimase 100-150 aasta jooksul. Kuidas on tekkinud tänapäeva usuline pilt, milliseid muutusi see on läbi teinud ning millised on religioonide arengu suundumused tänapäeval? Milline on Eesti usuline pilt ja millises suhtes on see maailma usulise pildiga? Millised on suurimad religioonid tänapäeva maailmas ja kuidas nad nendeks on muutunud? Nendele küsimustele saab vastuse kursusest „Tänapäeva maailma usuline pilt“.
Kursuse läbinul on põhiteadmised religioonidest tänapäeva maailmas. Tal on ülevaade suurtest religioonidest (kristlus, islam, judaism, budism, hinduism) ja teab, kuidas on välja kujunenud tänapäeva maailma usuline pilt ning millised on religioonide arengu suundumused tänapäeval. Ta mõistab probleeme, millega peavad tegelema religioonid tänapäeval.
Koolitus on osalejatele veebis järelvaadatav.
Koolituse viib läbi prof dr Jaan Lahe
Koolitus toimub 24.11, 27.11, 01.12, 02.12, 08.12 ja 09.12.2021 kell 18.00-19.30 Zoomi vahendusel mahus 12 akadeemilist tundi.
Koolituse hind on 38 eurot
Info: Kerstin Kask, e-post: Kerstin.Kask@eelk.ee või tel 553 0399.